Саудитска Арабия на Владислав Тодоров завърши 21-ва в Азиатското първенство

Шампион стана Иран на Хулио Веласко

Воденият от Владислав Тодоров мъжки национален отбор на Саудитска Арабия завърши на последното 21-во място в крайното класиране на Азиатското първенство.  Континентален шампион за 2013 година стана съставът на Иран на наставника Хулио Веласко.

Саудитска Арабия загуби и двата си мача в Група D на шампионата проведен в Дубай (ОАЕ).  Най-напред волейболистите на българския специалист отстъпиха пред Тайван с 0:3 (20:25, 21:25, 22:25), а след това се опълчиха на азиатския гранд Китай, но отново не успяха да вземат гейм – 0:3 (26:28, 18:25, 22:25).  Това остави саудитския тим в борбата за разпределение на местата след 16-о.  Нова загуба, този път от Оман с 1:3 (22:25, 25:13, 18:25, 19:25), отреди на тима на Влади Тодоров последното 21-во място в класирането.

В големия финал на Азиатското първенство Иран надигра Република Корея с 3:1 (25:19, 25:22, 25:19) и записа нова златна страница в главата Хулио Веласко от волейболната си история.  Бронзът отиде при Китай, който спечели малкия финал срещу Япония с 3:1 (25:18, 25:22, 22:25, 25:20).  В класирането от пето място нататък следват Австралия, Тайланд, Индия, Ливан, Тайван, Казахстан, Катар, Бахрейн, Ирак, ОАЕ, Шри Ланка, Узбекистан, Кувейт, Мианмар, Оман, Афганистан и Саудитска Арабия.