Три загуби поред, пропадането на Атланта продължава

Ситуацията в НФК Юг започва сериозно да намирисва на титла за Ню Орлийнз. След пет седмици от сезона „светците” имат четири победи преднина пред Каролина, а миналогодишните първенци Атланта кретат трети. „Соколите” отстъпиха с 28:30 като домакини на НЙ Джетс след фийлдгол в последната секунда на Ник Новак и удължиха на три серията си от поредни поражения.

За Атланта мачът стартира катастрофално. Пънт на Мат Бошър бе блокиран и Ник Новак с шут от 22 ярда изведе „реактивните” напред. До почивката гостите вече бяха отворили аванс от 14 точки, след като за втора поредна седмица рискът на треньора Майк Смит да играе на четвърти даун се обърна като бумеранг. Този път Жакиз Роджърс бе спрян на ярд пред крайната линия при изтекло време и публиката изпрати своите към съблекалнята с порой от освирквания.

Второто полувреме заваляха контузиите. Фулбекът Крис Снелинг получи комоцио, а уайд рисийвърите Роди Уайт и Хулио Джоунс седнаха на пейката с контузии. И все пак 1:55 мин. преди края Мат Райън (36 от 45 за 319 ярда и два тъчдауна) намери новобранеца Левин Тоилоло в ендзоната за 28:27. Но радостта на „соколите” бе кратка.

Напук на новобранския си статут куотърбекът на гостите Джино Смит не трепна в последната серия. Продуктът на Западна Вирджиния бе 5 от 5 за 45 ярда и даде шанс на Новак за победния шут от 43 ярда. Смит завърши с показатели 16 от 20 за 199 ярда и два тъчдауна.

„От дете мечтая да съм в подобна ситуация. Самочувствието ми е високо и нищо не може да ми повлияе”, скромно коментира куотърбекът.

Победата изведе НЙ Джетс (3-2) втори в АФК Изток. В неделя от 20:00 ч. българско време „реактивните” приемат Питсбърг. Атланта (1-4) имат почивна седмица, преди на 20 октомври да посрещнат дънната риба в дивизията Тампа Бей.