България с втора победа след разгром над Доминиканската република с 3:0 (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България за младежи до 23 години постигна втора категорична победа на световното първенство в Бразилия. Момчетата на селекционера Драган Иванов разгромиха Доминиканската република с 3:0 (21:13, 21:11, 21:14) във втория си мач от Група "А", игран тази вечер в зала "Мунисипал Джимнезиъл Танкредо Невеш" в Уберландия.

Така българите излязоха начело във временното класиране с 6 точки след 2 победи от 2 мача и преди изиграването на останалите срещи в групата. Утре (8 октомври) България излиза срешу Тунис отново от 22,30 часа българско време.

Срещата започна равностойно до 5:5, след което българите дръпнаха с 8:5 след грешка на доминиканците последвана от ас на Николай Пенчев и блокада на Бранимир Грозданов. Играта продължи точка за точка до техническата пауза, която дойде при 12:9 за "лъвовете" след блок-аут на Ники Пенчев. Последваха контри на Жани Желязков и на Грозданов от втора линия и 14:9. Разликата леко нарасна до 16:10 след ас на Желязков. Доминиканците леко намалиха изоставането си до 13:17 след грешка на българските момчета и контра на Луис Фигероа. България веднага си върна преднината при 19:13 след блок на Грозданов и ас на влезлия като резерва Георги Сеганов, след което спокойно взеха гейма с 21:13 след блокади на Венцислав Рагин и разпределителя Добромир Димитров.

В началото на втората част момчетата на Драган Иванов бързо поведоха с 4:0 след две грешки на Хенри Сантана от доминиканците, блокада на Бранимир Грозданов и контра на Венци Рагин. Последва объркване в нареждането на доминиканския отбор и силна контра по правата на Грозданов и 6:0. Двата отбора продължиха равностойно до техническото прекъсване, което дойде при 12:5 за българите след сервис в аут на Келвин Муньос. Преднината на българските момчета нарасна до 15:6 след контра блок-аут на Грозданов и поредна блокада на Венци Рагин. Резултатът стана 18:8 след атака в аут на Муньос, след което България без проблеми затвори гейма при 21:11 след пореден сервис в аут на Доминиканската република и поведе с 2:0.

И третият гейм тръгна равностойно до 5:5, след което България поведе с 8:5 след атаки на Жани Желязков и Бранимир Грозданов и нова блокада на Венци Рагин. Техническата пауза пък дойде при резултат 12:8 за българите след успешна атака на Желязков. Българските момчета запазиха преднината си до 18:13 след пусната топка и ас на Ники Пенчев и атака в аут на Келвин Муньос. В крайна сметка България спечели гейма с 21:14 след сервис в аут на Хенри Сантана от доминиканците, а с това и мача с 3:0.

Най-полезен за българския тим стана Бранимир Грозданов с 9 точки (3 блока и 60% ефективност в атака), а капитанът Николай Пенчев добави 8 точки (2 аса и 50% ефективност в атака) за успеха. За доминиканците Келвин Муньос (1 блок и 44% ефективност в атака) и Хенри Сантана (23% ефективност в атака) завършиха с по 5 точки.
БЪЛГАРИЯ: Добромир Димитров 2, Жани Желязков 7, Николай Пенчев 8, Бранимир Грозданов 9, Венцислав Рагин 7, Красимир Георгиев 2 - Антон Василиев-либеро (Георги Сеганов 1, Златан Йорданов 1)
Старши-треньор: Драган Иванов
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА: Келвин Муньос 5, Мигел Гарсия 1, Луис Фигероа 3, Марио Таварес 4, Хансел Пегеро 2, Хенри Сантана 5 - Хосе Сантос-либеро (Йон Урбаес, Франсиско Северино, Сезар Пералта, Емануел Рейносо)