Мексес отнесе наказание от четири мача

Бранителят на Милан Филип Мексес получи наказание от четири мача заради неспортсменската си проява по време на дербито с Ювентус, спечелено от "бианконерите" с 3:2. През втората част, при изпълнение на ъглов удар пред вратата на гостите, французинът удари в главата Джорджо Киелини. Главният рефер подмина ситуацията, а по-късно - в 74-ата минута, показа втори жълт картон на Мексес за друго нарушение.

Днес дисциплинарната комисия  санкционира 31-годишния защитник за четири мача, като три от тях са заради инцидента с Киелини, а останалият е за изгонването му по време на мача.