10 от ПСЖ обърнаха Олимпик на "Велодром" (видео)

С човек по-малко френският шампион Пари Сен Жермен успя да постигне обрат при гостуването си на Олимпик (Марсилия) в голямото дерби на френската Лига 1 от 9-ия кръг. Така парижани се изравниха на върха в класирането с Монако. И двата тима имат по 21 точки.

Гостите от ПСЖ останаха с човек по-малко след половин час игра, когато Тиаго Мота получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле срещу Валбуена. Въпреки протестите на футболистите на ПСЖ реферът остана непреклонен. Андре Аю беше точен от точката за дузпа и откри резултата. Това не сломи духа на столичани.

В самия край на полувремето след атака, започната от Златан Ибрахимович, Грегори ван дер Вийл центрира в наказателното поле, където най-високо се извиси Максуел, който с глава изравни.Това беше първи гол с глава за парижани от 5 май насам, когато Алекс порази вратата на Валансиен.

През втората част героят за Олимпик Андре Аю извърши нарушение срещу Маркиньос в наказателното поле. Въпреки, че от ситуацията не следваше директна заплаха за вратата, реферът отсъди наказателен удар. С хладнокръвен удар Златан Ибрахимович смълча трибуните на "Велодром" - 2:1 за Пари Сен Жермен. До края на полувремето преобладаваха нервите, като кулминацията беше в добавеното време, когато реферът даде последна възможност на домакините да стигнат до позитивен резултат като им даде пряк свободен удар от около 25 метра. Андре Аю се засили към топката, на тя беше отбита от стената.

Така ПСЖ постигна първа победа на "Велодром" от 26 октомври 2008 г., когато се наложи с 4:2.