Лацио и Фиорентина не се победиха

Отборите на Лацио и Фиорентина не се победиха на "Олимпико" в другото голямо дерби от 7-ия кръг на Серия А тази вечер, което мина под сянката на сблъсъка между Ювентус и Милан (3:2), който се игра по същото време.

Двубоят в Рим беше равностоен. Гостите от Флоренция владееха повече топката, но домакините по-често отправяха точни удари към вратата, но нито един не порази целта.

Лацио заема седмо място в класирането с 11 точки и в следващия кръг гостува на Аталанта. Фиорентина пък върви на шестата позиция с 12 точки. В следващия кръг възпитаниците на Винченцо Монтела обаче имат тежко домакинство срещу Ювентус.

И Лацио, и Фиорентина, имаха тежки мачове в Лига Европа през седмицата. Столичани удържаха 3:3 срещу Трабзонспор, докато "виолетовите" победиха Днипро с 2:1 при изключително тежки атмосферни условия в Украйна.

Футболистите на Лацио излязоха със специални екипи с черни чорапи в памет на легендарния голмайстор на Серия А Силвио Пиола. На 29 септември точно преди 100 години той се появява на бял свят.

По-интересните положения бяха през първото полувреме, като с пропуски се отличиха Ернанес и Брайън Перея. През втората част и у двата тима стана видима умората от мачовете през седмицата, темпото спадна и така се стигна до равенството.