Хетафе удари Бетис с 3:1, излезе пети (видео)

Отборът на Хетафе победи с 3:1 у дома Бетис в мач от 8-ия кръг на Примера дивисион. В герой за тима от мадридското предградие се превърна Педро Леон, който се отчете с две попадения. Леон откри в 16-ата минута с удар от пряк свободен удар. Само шест минути по-късно той отново опъна мрежата на гостите, след като засече центриране на Адриан Колунга с глава.

Последният пък се разписа за 3:0 в 27-ата минута, след като беше изведен сам пред стража на Бетис. След почивката гостите успяха да стигнат до почетен гол, но той отново беше дело на футболист на Хетафе. Защитникът Рафаeл Лопес имаше нещастието да си отбележи автогол в 51-ата минута.

Така Хетафе се изкачи на пето място във временното класиране с 13 точки, докато Бетис остана на незавидното 13-о място с едва 8.