Спартак (Плевен) разбит в Горна Оряховица

Локомотив (Горна Оряховица) продължи серията си от победи след като разби вкъщи Спартак (Плевен) с 4:1 в среща от 8-ия кръг на Северозападна В група. През целия двубой „железничарите“ бяха с класа над съперника си и дори можеха да бият с по-голям резултат. Противно на крайния резултат обаче първата радост бе за плевенчани. В 19-ата минута Любомир Тодоров бе най-съобразителен при продължително разбъркване пред вратата на Сашо Димов и заби топката под гредата, извеждайки Спартак напред в резултата. До края на полувремето домакините атакуваха и на три пъти бяха близо до попадение, но резултата остана непроменен.

След почивката играта се пренесе пред плевенската врата. Мъките за спартаковци започнаха още в 52-ата минута, когато Венцислав Миленов получи втори жълт и червен картон. Малко след това Антоний Балъков завърши успешно многоходова атака на съотборниците си за 1:1. Всичко приключи между 65-а и 73-а минута, когато на два пъти Тихомир Кънев направи плевенския вратар Васил Тодоров безпомощен. Секунди преди последния съдийски сигнал на Стоян Денев Любомир Генчев фиксира крайното 4:1.

В друга среща от кръга Партизан (Червен бряг) удари с 1:0 Видима-Раковски. Двубоят се игра на стадион „Плевен“ заради наказание на тима от Червен бряг. През цялото първо полувреме никой от съперниците не успя да вземе превес. Топката се разиграваше предимно в средата на терена. След почивката се видя, че символичните домакини са по-добрия отбор. Голът на победата падна в 55-ата минута. Футболист на Партизан проби по фланга, центрира, а централният нападател Стефан Христов овладя на границата на наказателното и мигновено шутира в долния ляв ъгъл за 1:0.

Попадението амбицира отбора от Червен бряг и се заредиха атака след атака към вратата на Видима. На два пъти гредите помогнаха на севлиевския страж Григоров след удари на Стефан Христов и Цветан Петров. За цял мач гостите не сътвориха нито една голова опасност пред вратата на Партизан.