Фрайбург се размина с успеха и в осмия кръг в Германия

Фрайбург остана без победа и след осмия кръг в германския елит, след като стигна само до 1:1 при домакинството си на Айнтрахт (Франкфурт). Футболистите на Кристиан Щрайх бяха по-настоятелни, но можеха дори да загубят, след като до 85-ата минута изоставаха с 0:1 след нелеп автогол на Кристиан Гюнтер в 64-ата минута. В края все пак натискът даде резултат и резервата Николас Хьофлер изравни с глава след корнер.

В заключителните секунди на терена стана много напечено и съдията вадеше картон след картон. Това се оказа фатално за влезлия 54-ата минута Йоханес Флум, който трябваше да напусне за две официални предупреждения.

Така Фрайбург и Нюрнберг единствени остават без победи от началото на шампионата и логично са на дъното. Положението на Айнтрахт също не е розово, тъй като "червено-черните" са 14-ти в таблицата.