Кохей Учимура със злато и бронз в последния ден на световното

Четирикратният световен шампион в многобоя Кохей Учимура (Япония) спечели златен и бронзов медал в последния ден на световното първенство по спортна гимнастика в Антверп (Белгия). Японецът раздели първото място на успоредка с Лин Чаопан (Китай), след като получиха равна оценка от 15.666 точки. Трети е Джон Ориско (САЩ) с 15.533 точки. На висилка Учимура взе бронз с оценка от 15.633 точки. Световен шампион на този уред в Епке Зондерланд (Холандия) с 16.000 точки, следван от Фабиан Хамбюхен (Германия) с 15.933 точки.

На прескок първи е Сеон Хак Ян (Република Корея) с 15.533 точки. Втори и трети са съответно Стивън Леджендре (САЩ) с 15.249 точки и Кристиан Томас (Великобритания) с 15.233 точки. При жените титлите днес взеха гимнастички от Русия и САЩ. На греда спечели Алия Мустафина (Русия) с 14.900 точки, следвана от американките Кайла Рос с 14.833 точки и Симоне Байлс, която победи в многобоя. Байлс триумфира на земя с 15.000 точки. Втора е италианката с български корени Ванеса Ферари с 14.633 точки, а трета - Андреа Лариса Йорданче (Румъния) с 14.600 точки.