България спечели среброто от купата на нациите

България спечели сребърното отличие от състезанието за купата на нациите в дисциплината супермото, след като изостана на две точки от победителя Италия. Родните национали се представиха по великолепен начин на трасето "Долна Митрополия" край град Плевен, но отново, както и през 2009 година, останаха на две наказателни точки от първото място. Този път то беше спечелено от Италия.

Натурализираният финландец Мауно Хермунен спечели трето място в първия манш с време 19:45.223 минути, като изостана на 4.003 секунди от лидера Павел Кеймар от Чехия. Втори пък беше германецът Бернд Хиймер, докато Александър Георгиев завърши далеч назад на 15 място. Добрите новини за българския отбор дойдоха от манш номер две, в който звездата на родния мотоциклетизъм Ангел Караньотов спечели с време 19:37.932 в 14-те обиколки на най-доброто трасе в света. Зад него обаче се класираха пилоти на фаворитите Франция и Италия, с което националите не успяха да се възползват на чешката победа от предния манш и останаха извън първото място в отборното класиране.

Големите надежди на България бяха свързвани със силно представяне в последния манш, където стартираха Караньотов и световният шампион в клас S1 - Хермунен. Младият българин остана втори с едва 0.242 секунди изоставане от италианеца Иван Ладзарини, докато натурализираният финландец финишира четвърти зад Силван Бидар от Франция. Така българите останаха пред французите, но загубиха първото място с две точки пасив срещу Италия.