Челси най-сетне победи като гост в Премиър лийг, Вилиан блести в дебюта си (видео)

Челси постигна първа победа като гост в Премиър лийг от началото на сезона, надделявайки с 3:1 над Норич на "Кероу Роуд". Гостите поведоха с ранен гол на Оскар (4'), но допуснаха изравняване след почивката, когато Антъни Пилкингтън върна Норич в мача. В самия край - в 85-ата и 86-ата минута, резервите на Жозе Моуриньо в този мач - Еден Азар и Вилиан, донесоха победата на Челси. Бразилецът, който днес дебютира във Висшата лига, изигра важна роля при гола на Азар, а след това сам реализира зрелищно попадение за крайното 1:3.

В отсъствието на наказания Фернандо Торес Демба Ба започна едва втория си мач като титуляр за Челси през този сезон. Андре Шюрле подкрепяше сенегалеца в предни позиции. Хуан Мата също получи доверието на Жозе Моуриньо, като за сметка на испанеца Еден Азар остана на резервната скамейка.

Себастиeн Басонг се завърна в стартовия състав на Норич.

Двубоят започна по перфектен начин за гостите, които още в четвъртата минута излязоха напред в резултата. Франк Лампард намери с чудесно дълго подаване Демба Ба в наказателното поле. Нападателят овладя добре и хитро пусна топката назад към Оскар, който стреля по земя в далечния ъгъл - 0:1. Няколко минути след това Демба Ба бе близо до втори гол, но Джон Ръди спаси вратата си.

В 23-ата минута Ръсел Мартин центрира от дясно, отбраната на Челси изпусна Хоусън, който стреля отблизо, но Чех успя да избие. До края на първата част Демба Ба пропусна на два пъти да се възползва от неубедителните намеси на Джон Ръди, а в добавеното време от изгодна позиция Басонг стреля в ръцете на Чех.

Още в първата минута на втората част Демба Ба пропусна нова възможност, след като получи от Рамиреш на около два метра от голлинията, но се опита да засече топката с пета и не успя да намери рамката на вратата. В 48-ата минута домакините претендираха за дузпа, след като Пилкингтън падна в наказателното поле след контакт с Рамиреш. Нийл Суорбрик обаче подмина ситуацията.

Натискът на домакините се увеличи и в 68-ата минута Антъни Пилкингтън изравни резултата. Мартин Олсон центрира отляво, Волфсвинкел засече с глава на далечната греда, продължавайки топката към Пилкингтън, който отблизо направи 1:1.

В 78-ата минута Иванович стреля опасно, но Ръди спаси, а няколко секунди след това и Азар от добра позиция стреля встрани от вратата. Малко след това Чех пък боксира опасен удар на Редмънд.

В 85-ата минута гостите организираха перфектна контраатака, благодарениe на която отново излязоха напред в резултата. Лондончани изнесоха много бързо топката след корнер пред вратата на Чех, резервата Вилиан се пребори, пращайки топката към Оскар, който от дълбочина се опита да изведе Азар. Алекс Тетей сгреши фатално в опита си да изчисти и подари топката на белгиеца, чиито изстрел мина под плонжа на Ръди - 1:2. Само минута след това отново Вилиан бе в центъра на събитията, след като бразилецът вкара трети гол със страхотен фалцов удар от около 22 метра.

Челси е на трето място във временното класиране с 14 точки, докато Норич е 17-и със седем.