Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Верона продължава да впечатлява (видео)

Верона продължава отличното си представяне в Серия "А" с победа с 4:1 при гостуването си на Болоня в мач от 7-ия кръг. Успехът изкачи новаците до пето място преди късния двубой между Лацио и Фиорентина. Българският национален вратар Николай Михайлов остана резерва за победителите. Двубоят се превърна в рецитал на младия нападател на Верона Хуан Мануел Итурбе, който вкара един и подаде за друг от головете. 20-годишният аржентинец, който е преотстъпен от Порто и е наричан Новия Меси, помагаше в предни позиции на тарана Лука Тони. Талантът се отличи с перфектен дрибъл и опасни пробиви по крилото.

Изненадващо обаче първият голмайстор беше десният защитник на веронци Фабрицио Качаторе, който порази целта с фалциран изстрел в 22-ата минута. Седем минути по-късно на сцената излезе Итурбе. Младокът премина през половината отбор на Болоня и с левачката матира Джанлука Курчи за втори път - 0:2.

Алесандро Диаманти върна шансовете на домакините с попадение от дузпа за 1:2 в 52-ата минута, но след само 4 минути Итурбе изработи гола на Лука Тони за 1:3. В последните секунди Жоржиньо оформи крайното 4:1 за Верона.

Двубоят започна с около 20-минутно закъснение, защото гостите пристигнаха късно на стадиона заради задръстване в града.

И докато тимът на Ники Михайлов се радва на добри дни, то Болоня продължава да няма победа и е сред изпадащите.

Снимка: Getty Images/Guliver