Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Зенит мачка наред и трупа преднина (видео)

Зенит продължава да гази съперниците си в Русия и вече има аванс от 5 точки на върха в класирането. Отборът на Лучано Спалети постигна шести пореден успех в Премиер лигата след 3:0 при гостуването на Том. Питерци решиха двубоя още до почивката с голове на Хълк и Дани, а през второто полувреме Аксел Витсел оформи крайния резултат с първия си гол за сезона.

Живко Миланов игра 90 минути за тима от Томск, а Пламен Николов отново не беше включен в групата за мача от старши треньора Анатолий Давидов, който до миналата година беше треньор на дублиращия отбор на Зенит.

Дори и без Александър Кержаков атаката на Зенит бе стряскаща. Хълк действаше в ролята на таран, а Дани и Андрей Аршавин нападаха по фланговете. Сред титулярите се завърна италианският национал Доменико Кришито, който дълго време лекуваше травма.

От началото на мача си пролича, че домакините няма да имат сили да се противопоставят на далеч по-класния си съперник. В 18-ата минута Аршавин изведе Хълк и бразилецът технично пусна топката покрай Илие Чебану - 0:1.

Футболистите на Том опитаха няколко слизания към вратата на Юрий Лодигин, но до почивката се запомни само един удар на Игор Пртнягин, който мина далеч от целта. В 41-ата минута Хълк майсторски финтира защитник на домакините и стреля в страничната греда, но при добавката Дани без проблеми отбеляза 9-ия си гол в шампионата и поведе в листата на стрелците.

След почивката гостите не само запазиха преднината си, но дори я увеличиха. Преди това обаче Том пропусна да се върне в мача. Удари на Алексей Аравин и Павел Голишев профучаха покрай вратата, пазена от Юрий Лодигин. Интригата приключи в 64-ата минута, когато Дани остави с пета за Витсел и белгиецът промуши топката под плонжа на Чебану.