Касано вдъхнови Парма в тежък мач срещу последния

Отборът на Парма се измъчи максимално на "Енио Тардини" срещу последния в класирането Сасуоло. В герой за тима на Роберто Донадони се превърна нападателят Антонио Касано, който подаде за два от головете и вкара сам третия за крайното 3:1. "Дуковете" нямаше да берат такива ядове ако в края на първата част не бяха останали с човек по-малко, което даде предимство на състава на Еузебио Ди Франческо.

В 32-ата минута Касано проби отдясно и качи топката на главата на Рафаеле Паладино, който след секунда отбеляза първия си гол в шампионата. В 45-ата минута обаче вратарят на домакините Антонио Миранте извърши нарушение, спирайки непозволено противников играч, оказал се сам срещу него. Червеният картон за Миранте бе справедлив, но дойдоха съмнения относно това дали фаулът бе извършен в наказателното поле, или не. Съдията Де Марко обаче отсъди дузпа и Доменико Берарди прати топката в центъра на вратата на резервата Павол Байза - 1:1.

В началото на второто полувреме Сасуоло имаше 2-3 възможности за гол, но ги пропиля. Така се стигна до 70-ата минута, когато Парма отново поведе в резултата - Касано центрира, този път отляво, и Алеандро Рози с глава направи 2:1. Шест минути по-късно ФантАнтонио затвърди впечатлението, че прави отличен мач, вкарвайки за 3:1. В последните минути Франческо Минянели от гостите си изпроси два бързи жълти картона и с това всичко в срещата окончателно свърши за Сасуоло.