Мартинес: Съдията уби един много качествен мач

Мениджърът на Евертън Роберто Мартинес остана недоволен от съдийството в мача срещу Манчестър Сити (1:3). Той оспори отсъдената дузпа срещу неговия тим през второто полувреме, като заяви, че така съдията Джонатан Мос е развалил този иначе много качествен мач.

"Съдията въобще не контролираше мача както трябва. Не може това да е дузпа. Това бе емоционално решение, но то уби този иначе толкова качествения мач. В ситуацията има контакт, но той не бе достатъчен, за да събори играча на съперника и да бъде дадена дузпа. В същото време през първата част Настасич изблъска Лукаку, но тогава не бе дадена дузпа. При втория гол на Сити пък имаше инцидент между Коулмън и Негредо и трима играчи бяха спряли да играят, но реферът не реагира. Затова съм разочарован. Иначе започнахме силно и успяхме да вкараме първи гол. След това трябваше 5-10 минути да удържим аванса си, но не успяхме. Въпреки това мачът бе доста отворен и интересен преди съдията да го развали", заяви Мартинес.