Каква страхотна асистенция! (видео)

Очертава ли се 20-годишният офанзивен халф на Севиля Хайро Самперио като един от обещаващите млади таланти в Примера дивисион? Кантабриецът направи силен мач за андалусийците срещу Реал Сосиедад преди седмица, а в четвъртък вечерта се отличи с впечатляваща асистенция за втория гол на Севиля във вратата на Фрайбург в Лига Европа. Испанският тим спечели с 2:0, като Диего Пероти бе открил резултата от дузпа в 63-ата минута, а в последната минута Хайро буквално скри топката на част от противниковите футболисти. Младокът пое топката в центъра на игрището, освободи се с майсторски финтове от двама играчи на Фрайбург, след което демонстрира и завидна бързина, напредвайки в половината на гостите и достигайки до наказателното поле. След това Хайро не постъпи егоистично и подаде на съотборника си Карлос Бака, който на празна врата реализира. Овациите в случая обаче са изцяло за Хайро.