Монако удари Сент Етиен с късен гол

Отборът на Монако постигна трудна победа с 2:1 над Сент Етиен в мач от осмия кръг на Лига 1. Решителният гол дойде три минути преди края на срещата и бе дело на резервата Лукас Окампос. Преди това Яник Ферейра-Караско бе открил, но Ромен Амума изравни в началото на втората част. Пренебрегваният до този момент от наставника на монегаските Клаудио Раниери - Хамес Родригес получи шанс за изява и се отблагодари с две асистенции.

В 15-ата минута на мача белгийското крило Ферейра Караско откри, след като бе изведен отлично на стрелкова позиция от Родригес. В 49-ата минута обаче Рено Кохад изведе Амума сам срещу вратаря и хладнокръвно изравни. В последните минути Монако притисна съперника си, но гостите действаха много опасно на контраатака. При една такава ситуация резервата Макс-ален Градел излезе сам срещу вратаря Даниел Субащич, но сърбинът спаси отбора си. Три минути преди последния съдисйки сигнал Родригес центрира на задната греда, където Окампос успя да промуши топката зад Стефан Руфие.

Така Монако взе преднина от три точки на върха - 21. Големият конкурент на монегаските за титлата - Пари Сен Жермен обаче е с мач по-малко и може да се изравни с играчите на Клаудио Раниери, ако утре победи Марсилия в дербито на Франция.

Сент Етиен пък записа трети пореден мач без победа и за момента заема седмо място с 13 точки.