Два гола на Реми донесоха триумфа на Нюкасъл в Кардиф (видео)

Два гола на Лоик Реми (30' и 38') дадоха комфортен аванс на Нюкасъл и в крайна сметка донесоха и победата с 2:1 на "свраките" при гостуването им на Кардиф Сити. Питър Одемвинги (58') вкара почетното попадение за домакините, които записаха трета загуба от началото на сезона.

В 30-ата минута Реми получи от Муса Сисоко и стреля с десния крак от около 25 метра, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Маршал. Само осем минути след това французинът удвои. Стражът на Кардиф изби удар на Сисе, но Реми стигна до топката и завърши хладнокръвно за 0:2. След почивката - в 58-ата минута, Одемвинги намали с първия си гол за Кардиф. До края "свраките" успяха да удържат аванса си и да се поздравят с победа.

Нюкасъл е на 10-о място с 10 точки, докато Кардиф в 12-и с осем точки.