Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Еспаньол получи удар от бивш свой

Отборът на Елче надви с 2:1 Еспаньол в среща от осмия кръг на Ла Лига, играна на "Мартинес Валеро" във аликантинския град. Бившият играч на Еспаньол Феран Короминас се оказа "черната котка" за "бяло-сините", реализирайки и двете попадения за "франхивердес" (39 и 73). Тиеви Бифума вкара почетно за отбора на Хавиер Агире.

През първото полувреме тимът на Фран Ескриба игра с по-голямо желание, създаде повече добри положения и справедливо взе аванс. В 25-ата Ману дел Морал преодоля Диего Колото, но не се справи с вратаря Кико Касийя. Три минути по-късно отново стражът на барселонци се справи след пас на Хави Маркес и удар на Феран Короминас. Коро не прости на бившия си тим в 39-ата минута. Доминго Сисма центрира, Ману продължи, а Коро се възползва от грешка на Раул Родригес и откри.

В 48-ата Хави Маркес центрира, Серхио Гарсия не беше точен на първата греда. В 57-ата Касийя се оказа непреодолима преграда, въпреки че Коро имаше много време след центриране отляво. В 65-ата бързакът на гостите от "Корнейя-Ел Прат" Тиеви Бифума изравни. Тъмнокожият стрелец преодоля вратаря Ману Ерера след хубава комбинация със Серхио Гарсия и Симао Саброза, както и не без помощта на късмета.

В 73-ата отново Коро вдигна голмайсторски ръце. Нападателят отново размина централния бранител Родригес и насочи под плонжа на Касийяс - 2:1. В 87-ата Виктор Санчес получи втори жълт картон след фаул отзад срещу Рубен Перес. Останали с човек по-малко, каталунците имаха последен шанс в 90-ата минута, но шутът на Колото не се получи.

Победата дръпна Елче до средата на таблицата. Еспаньол записа третата поредна загуба и заличи прекрасното си начало на сезона.

Снимки: "Марка"