Бъдещият отбор на Неделев се спаси от пета поредна загуба в последната минута (видео)

Отборът на Майнц, където от зимата ще играе младата надежда на Ботев Тодор Неделев, успя драматично да спре серията си от четири поредни загуби в Бундеслигата. Тимът от област Райнланд-Пфалц стигна до равнество 2:2 при домакинството си на Хофенхайм от осмия кръг на шампионата, след като до 82-ата минута губеше с 0:2.

Гостите поведоха с два гола още до средата на първата част, след като Кевин Фоланд откри с далечен удар, а след това Роберто Фирмино удвои, след като бе изведен сам срещу вратаря. Единствената неприятна новина за Хофе от първата част бе контузията на нападателя Антони Модест, който бе принудително заменен.

През втората част домакините поеха повече рискове и стигнаха до успех в края на мача. Първо резервата Ерик Чупо-Мотинг намали в 82-ата минута със странична ножица, а в последната минута на срещата Николче Новески изравни. Вратарят Хайнц Мюлер се бе включил в противниковото наказателно поле за един корнер и се пребори за топката, която не бе избита добре от защитата на Хофенхайм и Новески я прати в мрежата.

Така Майнц спря неприятната си серия и ще се надява скоро да повтори отличния си старт на първенството, когато записа три поредни победи. Домакините са на 11-о място с десет точки. Хофе пък за пореден път участва в много резултатен мач и има същият актив като днешния си съперник.