Литекс настигна шампионите след труден обрат срещу Черно море (видео)

Отборът на Литекс постигна трудна победа с 2:1 срещу Черно море в среща от 12-ия кръг на "А" група. Кирил Котев се разписа с глава в 22-ата минута, а Вилмар Джордан изравни за ловчанлии в 53-ата минута. Резервата Мирослав Манолов обърна развоя в полза на домакините с гол в 84-ата минута.

Победата изравни футболистите на Златомир Загорчич на върха с тима на Лудогорец. Двата тима имат по 25 точки, но шампионите гостуват на Пирин (Гоце Делчев) утре. На 20 октомври пък предстои директният двубой на "Лудогорец Арена". "Моряците" останаха 7-и със 17 точки, но вече имат само 2 точки преднина пред следващия Берое.

"Оранжевите" можеха да поведат още във 2-ата минута, когато пробив на Армандо Ваюши завърши с остро центриране в наказателното поле. Топката стигна до Момчил Цветанов, но той стреля в падналия на земята Михаил Венков, който беше последната преграда пред опразнената врата. Последваха неточни удари на национала Симеон Славчев и Ваюши.

Варненци показаха, че не са дошли само да се бранят и в 15-ата минута създадоха първа опасност пред Евгени Александров. Венков проби по лявото крило и стигна до аутлинията, след това върна назад, но там Илия Миланов бе най-съобразителен и изчисти.

Нямаше обаче какво да спаси ловчанлии в 22-ата минута, когато гостите получиха право да изпълнят фаул от много удобна позиция. Коконов центрира меко, Котев се извиси над всички и с гръб към вратата прати кълбото в мрежата за 0:1.

Няколко минути след това Венков отново тества реакцията на Александров, но вратарят улови. В самия край на първата част пък домакините можеха да изравнят, но Котев игра с глава точно преди Джордан да играе с топката.

"Оранжевите" опитаха да стигнат до бързо изравняване след почивката, но в рамките на 5 минути изстрели на Славчев, Петър Златинов и Джордан не застрашиха Георги Китанов.

В 53-ата минута обаче натискът на Литекс даде резултат. Ваюши подаде на Джордан в наказателното поле, колумбиецът овладя топката, завъртя се и я изпрати във вратата за 1:1.

Няколко минути по-късно таранът на домакините отправи опасен удар точно под гредата, но Китанов спаси с върха на пръстите си. В 62-ата минута колумбийският нападател подаде към Златинов, чийто шут мина над вратата.

В 83-ата минута Славчев пропусна отлична възможност да изведе своите напред, но заветното попадение падна в следващата атака. Отново Ваюши пусна много находчиво подаване, което стигна до Манолов и влезлият като резерва състезател наказа бившите си съотборници за крайното 2:1.