Фулъм измъкна втора победа и издрапа от зоната на изпадащите, Бербатов се контузи (видео)

Фулъм постигна втора победа от началото на сезона, надделявайки над Стоук Сити с минималното 1:0. Благодарение на успеха възпитаниците на Мартин Йол увеличиха актива си на седем точки и засега се измъкнаха от зоната на изпадащите. Единственото попадение реализира Дарън Бент (83'), който преди това замени получилия контузия Димитър Бербатов. Все още не е ясно какво е състоянието на българина и колко време ще трябва да се възстановява.

Бербатов започна в атаката на домакините, като негов партньор бе Брайън Руис, докато Дарън Бент остана на резервната скамейка за началото. Филип Сендерос, Карагунис и Деймиън Дъф също попаднаха в титулярния състав на поставения под напрежение Мартин Йол.

Стивън Айрлънд започна за първи път като титуляр за Стоук в Премиър лийг, а Матю Етерингтън също се завърна в стартовия състав на "грънчарите".

В 26-ата минута Джонатън Уолтърс падна в наказателното поле на Фулъм, след като Фернандо Аморебиетa наруши равновесието му. Секунда преди това бранителят дръпна своя съперник на границата на наказателното поле. В крайна сметка главният рефер отсъди в тази ситуация пряк свободен удар, а не дузпа, каквито бяха претенциите на гостите. Това бе вторият случай, в който "грънчарите" поискаха 11-метров наказателен удар. Предишната ситуация бе за нарушение на Сендерос срещу Айрлънд.

В 28-ата минута удар на Роберт Хут с глава бе изчистен от голлинията, а като цяло Стоук Сити бе много по-активният тим през тази първа част. Това принуди Димитър Бербатов да се върне значително по-назад от обичайната си позиция и да се опитва да задържа и изнася топката в центъра на терена.

В добавеното време на първата част и домакините имаха претенции за дузпа заради това, че Уилсън препъна Брайън Руис в наказателното поле. И този път Роджър Ийст подмина ситуацията.

На почивката Бреде Хангеланд бе заменен и през втората част с капитанската лента бе Димитър Бербатов. След около час игра обаче българинът получи контузия при опита си да достигне една центрирана към него топка и впоследствие бе заменен от Дарън Бент.

Последваха две добри възможности за Стоук, но ударите на Хут и Айрлънд минаха встрани от целта. В 80-ата минута Саша Рийтер изчисти за втори път от голлинията удар на Хут. Веднага след това десният бек на домакините пробяга целия терен и нанесе удар, който бе избит от Бегович.

В 83-ата минута удар на Касами рикошира в Шоукрос, след което малко щастливо попадна в краката на Бент, който финтира едновременно Бегович и Хут и прати топката в мрежата на Стоук.