Нелогична загуба спря устрема на Борусия (Д) (видео)

Борусия (Дортмунд) допусна първа загуба за сезона в Бундеслигата, след като отстъпи с 0:2 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 8-ия кръг. Макс Крузе от дузпа в 81-ата минута и Рафаел пет минути по-късно бяха точни за домакините. Матс Хумелс пък беше изгонен за нарушението при наказателния удар. Така "жълто-черните" дадоха възможност Байерн (Мюнхен) да оглави класирането.

Резултатът на "Борусия-Парк" не отразява обективно случилото се на терена. Отборът на Юрген Клоп имаше тотално превъзходство и пропусна рано-рано да си гарантира трите точки. Освен това и късметът изневери на "жълто-черните". Реално домакините вкараха два гола с три положения, докато съперникът се провали в един от най-силните си компоненти - ефикасността.

Клоп заложи на същите 11 футболисти, които започнаха срещу Олимпик Марсилия в двубоя от Шампионската лига във вторник. Общо взето всичко най-интересно беше пред вратата на домакините, където обаче Марк-Андре тер Щеген беше блестящ.

Първата възможност се откри пред Марко Ройс, който в 5-ата минута пропусна от около 13-14 метра. Секунди по-късно Роберт Левандовски излезе сам срещу Тер Щеген, но си поведе топката силно и не успя да завърши атаката. В 13-ата минута Нури Шахин пробва късмета си от фаул, но топката мина над гредата.

Три минути по-късно дойде най-добрият шанс за гостите. Далечен изстрел беше избит от Тер Щеген в краката на Хумелс, който обаче от границата на вратарското поле стреля в тялото на стража. В 23-ата минута исканият от Барселона вратар спаси пореден опасен шут - този път на Кевин Гроскройтц.

През втората част нещата не се промениха. Борусия (Дортмунд) владееше положението и редеше атака след атака. В 58-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг се озова сам срещу вратаря, мина покрай него, но не успя да нанесе добър удар и защитник на домакини изби в корнер.

Футболистите от Мьонхенгладбах създадоха първото си чисто положение чак след час игра. Макс Крузе проби по лявото крило и пусна в центъра към връхлитащия Оскар Вендт, който обаче стреля неточно с неудобния си десен крак. Дортмундци веднага отговориха с опасен падащ лист на Ройс, който Тер Щеген изби в корнер с поредната си майсторска намеса.

Оставаха десетина минути до края и се очакваше финалният щурм на гостите. Изненадващо обаче отбраната пред Роман Вайденфелер "заспа" и Хавард Нордвайт се озова на стрелкова позиция. Закъснелият шпагат на Хумелс означаваше само едно - дузпа. Съдията Мануел Грефе не само че посочи бялата точка, но и показа червен картон на защитника. В действителност Хумелс не беше последен в отбранителния вал, но пък спря вероятния голов удар на футболиста на Борусия (Мьонхенгладбах). Крузе хладнокръвно реализира наказателния удар и домакините поведоха с 1:0.

Финалистите в Шампионската лига се хвърлиха напред в търсене на изравнителния гол. В 84-ата минута дойде нова спорна ситуация, при която Марко Ройс беше фаулиран пред наказателното поле от Мартин Щранцл, който беше последен. Тук обаче реферът показа само жълт картон. При последвалия удар от фаула Ройс нацели гредата.

Всичко приключи секунди по-късно, като при контраатака за домакините Хуан Аранго изведе Рафаел на добра позиция и той направи 2:0.

Така отборът на Лусиен Фавре продължава да бъде безгрешен у дома - четири победи от четири мача.