Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Ботев Пд хвърли сериозен пердах на слабак, "канарчетата" - втори

Отборът на Ботев (Пловдив) записа резонна победа над брашнения чувал в "А" група Нефтохимик в мач от 12-ия кръг от родния шампионат. "Канарчетата" победиха с 4:0 и по този начин си върнаха второто място в шампионата, което за кратко им бе отнено от ЦСКА.

Попаденията за тима на Станимир Стоилов в днешната среща на "Колежа" вкараха  Анисе Абел (26,79), Ромарио (56) и Борис Галчев (66). "Жълто-черните" бяха пълни господари на терена и напълно заслужено стигнаха до успеха. Резултатът спокойно можеше да бъде и още по-изразителен, но футболистите от Пловдив направиха доста пропуски.

Домакините не стартираха по най-добрия начин двубоя. В първоначалните минути бяха леко отпуснати и трудно създаваха опасности пред вратата на противника. Постепенно обаче Ботев намери точния ритъм и нещата си дойдоха на мястото. "Жълто-черните" започнаха да атакуват по-агресивно и резултатът не закъсня.

Началото на головата фиеста даде Анисе Абел в 26-ата минута. Напористият нападател се разписа след прецизно подаване на Вандер Виейра. В 56-ата минута Ромарио вкара втори гол, след като Анисе го изведе зад гърба на отбраната.

Въпреки комфортната преднина Ботев продължи да търси още голове и упоритостта им бе възнаградена. В 66-ата минута Борис Галчев направи резултатът класически. Халфът изпълни отлично пряк свободен удар и не остави никакъв шанс на стража на гостите от Бургас. В 79-ата минута Анисе записа за втори път името си сред голмайсторите, оформяйки крайното 4:0.

БОТЕВ ПД - НЕФТОХИМИК 4:0