ЦСКА подгони Лудогорец - бразилец изпусна три пъти сам срещу вратаря (видео)

ЦСКА надигра с 1:0 Славия като гост и по този начин постигна пета поредна победа в "А" група, която изстреля отбора на само две точки от върха преди утрешния мач на лидера Лудогорец. Успехът, който дойде след шести пореден шампионатен двубой, в който червените не допуснаха гол, бе осигурен след гол на Емил Гъргоров в началото на втората част.

Резултатът можеше да е далеч по-категоричен, тъй като футболистите на Стойчо Младенов направиха куп пропуски пред противниковата врата. Най-деен в тях бе бразилецът Марсиньо, който на три пъти не успя да вкара останал очи в очи с Георги Петков.

Червените можеха да открият резултата още в 4-та минута, когато при една контраатака Бруно Морейра върна към Чочев, но Георги Петков спаси силния изстрел на младия халф.

В 13-та минута Милисавлевич получи отличен извеждащ пас отляво и стреля по диагонал, но Петков отново спаси. Само 120 секунди по-късно Морейра свали по великолепен начин топката с глава към Марсиньо, но от удобна позиция бразилецът не уцели вратата.

В 23-та минута белите осъществиха първата си смислена атака, която завърши с шут на Милен Василев, но Черни изби в корнер.

След почивката ЦСКА наложи далеч по-сериозна доминация, която даде резултат доста бързо. В 47-та минута Марсиньо центрира от корнер, Морейра засече топката с крак, която срещна напречната греда и се върна в терена, а при добавката от 5-6 метра Бадема бе безпощаден.

Това даде положителен импулс на червените, които продължиха с неспирните атаки. В 53-та минута Бруно Морейра се пребори с бранител на домакините и след страхотен шут от 20 метра с левия крак нацели напречната греда.

Пет минути по-късно се откри поредна добра възможност пред ЦСКА. Морейра засече топката с глава след центриране от корнер, но тя премина над напречната врата. Секунди по-късно армейците организираха скоростна контраатака, при която Марсиньо се откъсна по лявото крило, финтира по бразилски Димо Атанасов, но останал очи в очи с Георги Петков, не успя да уцели неговата врата. При следващата атака Марсиньо отново премина на скорост противников защитник и излезе сам срещу вратаря, но този път Петков спаси.

В 86-та минута Марсиньо за трети път излезе очи в очи с Петков и пак не успя да вкара.

Въпреки пропуските, до края на срещата червената отбрана се справи без проблем със стихийния натиск на белите и по този начин спомогна за петата поредна победа на ЦСКА, който ще влезе с четири точки преднина пред Левски във вечното дерби.

снимка: Емона Цончева, Sportal.bg