Рилски спортист надви македонския Лирия в контрола

Рилски спортист победи македонския Лирия като домакин в контрола, изиграна в Самоков. Баскетболистите на Росен Барчовски се наложиха с 84:71 точки, след като изиграха силна трета четвърт. Днес те ще посрещнат Черно море Порт Варна за нова контрола. състав на Рилски спортист: Остън Калхун 20, Шон Барнет 16, Корин Хенри 20, Йордан Бозов 11, Върнън Тейлър 4, Станислав Ваклинов 1, Златин Георгиев 3, Еван Раванел 9. Женският отбор на Рилски спортист загуби у дома от Левски с 56:64 точки в контрола.

Пред малко зрители в "Арена Самоков" първото полувреме бе по равностойно и интересно. Левски натрупа голяма преднина в третата част след доста неуспешни атаки на домакините. Статистика на мача не бе водена.

Снимка: Илия Стоименов, Sportal.bg