Надал само на победа от първото място в ранглистата

Испанският тенисист Рафаел Надал продължава атаката на първото място в световната ранглиста, след като се класира за 1/2-финалите на турнира в Пекин. Носителят на 13 титли от Големия шлем успя да направи обрат срещу италианеца Фабио Фонини, след като загуби първия сет и навакса изоставане от 1:4 във втория, за да стигне до крайния успех с 2:6, 6:4, 6:1. Сега Надал е само на една победа от това да измести Новак Джокович като лидер в ранглистата.

Фонини даде само два гейма на Рафа в първия сет, след което поведе с 4:1 и имаше възможност за пробив, за да увеличи преднината си на 5:1. Левичарят от Манакор обаче спаси брейкпойнта, след което взе 5 поредни гейма и изравни резултата в сетовете. В последната част той бе категоричен и не допусна повече грешки.

За място на финала той ще спори с победителя от двубоя между Джон Иснър (САЩ) и Томаш Бердих (Чехия), който се играе в момента.