Халкбанк с Матей Казийски би Марек с 3:0 на турнира в Анкара (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Носителят на Купата на CEV и на Купата на Турция - Халкбанк (Анкара), който е воден от българския наставник Радостин Стойчев и неговия помощник Георги Петров, а звезда на отбора е българският волейболист Матей Казийски, започна с победа на силния приятелски международен турнир, на който е домакин.

Волейболистите на Халкбанк се наложиха категорично над българския шампион Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:19, 25:22, 25:17) в първия си мач, игран тази вечер в зала "Башкент" в турската столица.

Във втората част на мача волейболистите на Марек поведоха с 4-5 точки, но след съдийски реверанс от страна на съдиите Халкбанк успя да обърне резултата и да спечели гейма с 25:22. Ръководството на Марек реагира бурно на съдийската грешка, но това не промени резултата.

В другата среща за деня руският Кузбас (Кемерово) направи страхотен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (23:25, 22:25, 25:23, 25:20, 15:12) срещу Зиратбанк (Анкара).

Утре на турнира дупничани играят срещу Зиратбанк от 17,00 часа българско време, а след това 19,00 часа Халкбанк излиза срещу Кузбас.

Снимки и видео: ИЛИЯ СТОИМЕНОВ, пратеник на SPORTAL.BG в Анкара

ГАЛЕРИЯ от мача ХАЛКБАНК - МАРЕК 3:0 - ТУК!!!