Байер удари Реал Сосиедад в добавеното време (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) сломи Реал Сосиедад с 2:1 в двубоя от група "А" на Шампионската лига. Германците взеха успеха с попадение на Йенс Хегелер в 91-вата минута. Преди това Симон Ролфес (45) и Карло Вела (51) водеха мача към реми.

И двата тима подредиха подредиха 4-3-3. Германците разчитаха в атака на Сидни Сам, Щефан Кислинг и Хеун-Мин Сон. Хагоба Арасате заложи на Карлос Вела, Сеферович и Антоан Гризман.

През първото полувреме домакините играха по-активно, търсеха повече гола и заслужено се оттеглиха на почивка с аванс. Още в третата минута Клаудио Браво улови удар на Сон. В 20-вата Клаудио Браво спаси първата по-голяма опасност. Минута по-късно Кислинг стреля с глава много близо до целта. В 24-ата Лено се намеси след страхотно изпълнение на Гризман.

В 34-ата Горка Елустондо беше на косъм от гола, но Лено отново се намеси. Минута по-късно страничният съдия сбърка и вдигна флаг за засада, въпреки че Гризман не наруши правилата. В 45-ата "аспирините" успяха да вкарат. Сам центрира, Симон Ролфес стреля с глава, но Браво направи наглед невъзможно спасяване. Реакцията на чилиеца обаче беше заличена след добавка на Ролфес - 1:0.

В 50-ата минута "чури урдин" получиха дузпа. Хилберт закъсня и фаулира явно Вела в наказателното поле. Мексиканецът не вкара от бялата точка, но реализира с добавка след добрата намеса на Лено. В 58-ата Елустондо изпусна от десетина метра след прекрасна работа на Гризман и асистенция на Алберто де ла Бейя.

В 60-ата Вела направи много голям пропуск сам срещу вратаря. В 85-ата домакините по чудо не вкараха без вратар на вратата. Карлос Мартинес изби решаващо. В 91-вата "бяло-сините" рухнаха след перфектно изпълнение от фаул на Хегелер. Резервата завъртя топката към сглобката и топката беше недостижима за спасяване.

Това е втора загуба за баските, която намали още повече шансовете им за място напред. Манчестър Юнайтед и Шахтьор (Донецк) имат по четири точки, а Байер е с три.

Снимка: Getty Images/Guliver