Барса надви Селтик, но липсата на Меси се усети (видео)

Барселона победи Селтик с 1:0 като гост в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Каталунците спечелиха, но не показаха особено добра без аржентинската си мегазвезда Лионел Меси, който пропусна мача поради контузия. Попадението реализира в 76-ата минута игралият като "фалшива деветка" в тима на Тата Мартино халф Сеск Фабрегас, който действаше в атака заедно с Педро Родригес и Неймар. В 59-ата минута Селтик остана с човек по-малко на терена заради червен картон на Скот Браун, но въпреки това "детелините" можеха да изненадат своя противник, ако не бе страхотно спасяване на вратаря Виктор Валдес при резултат 0:0.

Първата по-сериозна опаност за една от двете врати бе създадена от "детелините". Гръцкият нападател Йоргос Самарас получи топката отляво в наказателното поле на гостите, но от малък ъгъл не успя да преодолее стража Виктор Валдес.

В 17-ата минута Сеск Фабрегас получи топката след подаване отдясно и се опита да нанесе опасен изстрел, но бе блокиран от бранител на Селтик.

В 40-ата минута Неймар не бе далеч от това да открие резултата. Бразилецът шутира от воле, но топката профуча встрани от вратата. Барса обаче така и не успя да създаде нито едно стопроцентово голово положение пред вратата на Фрейзър Форстър преди почивката.

Четвърт час след почивката домакините останаха с 10 души на терена, след като червен картон получи Скот Браун. До изгонването на халфа се стигна след като той първо фаулира Неймар, а след това и ритна леко бразилския нападател. Неймар откровено преигра и реферът Стефан Ланоа реши да покаже на Браун пътя към съблекалните.

Въпреки численото си предимство на терена, Барса като по чудо не получи гол във вратата си в две ситуации в рамките на минута. В 73-ата минута Виктор Валдес по невероятен начин изби в корнер топката след мощен удар на резервата Джеймс Форстър. Секунди по-късно, след центрирането от ъгловия удар, оставеният съвсем сам халф Чарли Мългрю получи чудесен шанс да вкара гол, но изстрелът му с глава мина на сантиметри встрани от целта.

Стигна се до 76-ата минута, в която след бърза атака на гостите чилийският нападател Алексис Санчес получи топката отдясно и центрира към Сеск Фабрегас, а халфът с отличен удар с глава насочи топката в мрежата зад Форстър - 0:1.

Три минути преди края Форстър с феноменално двойно спасяване попречи на каталунците да отбележат втори гол. Вратарят първо изби удар на Неймар, а веднага след това не позволи и на Алексис да се разпише при добавката. В последната минута Форстър направи ново великолепно спасяване - след шут на Неймар, но усилията на стража да не допусна нов гол във вратата си се оказаха напразни, тъй като "детелините" така и не стигнаха до изравнително попадение.

В крайна сметка, шотландците не успяха да повторят победата си с 2:1 срещу испанския гранд от миналия сезон, когато двата тима се срещнаха отново в груповата фаза на най-престижния клубен турнир в Европа. След този втори пореден успех в Група "H" (в първия си мач каталунците пометоха Аякс с 4:0 на "Камп Ноу") Барса е лидер в класирането в групата с 6 точки. Втори е Милан с 4, след като "росонерите" направиха драматично равенство 1:1 с Аякс тази вечер, а трети е грандът от Амстердам с 1 точка. Селтик е последен с 0 точки.