Николай Желязков и Ярославич напред за Купата на Русия

Отборът на Ярославич (Ярославъл) успя да се промъкне напред от предварителния етап към полуфиналния етап на мъжката надпревара за Купата на Русия.  Воденият от старши-треньора Николай Желязков и неговия помощник Георги Петров тим беше много близо до изненадващо отпадане, но успя да измъкне два гейма от гранда Динамо (Москва) и да завърши като трети в Зона 2.

В третия ден от турнира в Уфа Ярославич загуби от домакина Урал с 1:3 (21:25, 30:28, 18:25, 22:25), докато основният конкурент за третото място Нефтяник (Оренбург) взе чиста победа над МГТУ (Москва) и го изпревари в класирането.  На следващия ден обаче момчетата на Ники Желязков успяха да измъкнат точка от Динамо след 2:3 (23:25, 25:22, 32:30, 21:25, 9:15).  До този момент столичани нямаха загубен гейм.  Нефтяник загуби чисто последните си два мача – с Урал и с Динамо, и остана след Ярославич в крайното класиране.  За следващата фаза на турнира от Зона 2 се класираха Динамо с 23 точки, Урал с 16 и Ярославич с 9 точки от 3 победи и 5 загуби.