Арсенал сам на върха след пета поредна победа (видео)

Лондонският Арсенал оглави еднолично класирането в английската Висшата лига, след като записа пета поредна победа при гостуването си на Суонзи на "Либърти Стейдиъм". Възпитаниците на Арсен Венгер спечелиха визитата си в Уелс с 2:1 след бързи голове на Серж Гнабри и Аарън Рамзи в 58-ата и 62-ата минута. Бранителят Бен Дейвис върна един гол за домакините осем минути преди края, но до края на мача "лебедите" не съумяха да стигнат до равенство.

След нулево първо полувреме гостите откриха резултата в 58-ата минута с попадение на младия Серж Гнабри. Той се озова на върха на многоходова комбинация на своя тим и след пас на Аарън Рамзи с диагонален удар не остави шансове на Мишел Ворм. Гостите се възползваха от психологическото си преимущество и само четири минути по-късно успяха да удвоят своя аванс.

Оливие Жиру подаде към асистиралия за първото попадение Аарън Рамзи и уелският национал с прекрасен удар в горния ляв ъгъл зад Ворм направи 2:0.

До края на мача домакините успяха само да отбележат почетно попдение, което също беше доста красиво. Десният бек Бен Дейвис нахлу мощно по крилото и комбинира с Вилфред Бони пред наказателното поле, след което с диагонален удар матира Войчех Шчесни за 1:2. Това обаче бе всичко, до което домакините успяха да стигнат в мача и Арсенал за пети пореден път се поздрави с победата в английския шампионат, с което вече е едноличен лидер в класирането.