Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Ман Юнайтед се срина на "Олд Трафорд" и засили напрежението върху Мойс (видео)

Уест Бромич Албиън поднесе сензацията в шестия кръг на Премиър лийг, след като постигна изненадваща победа над Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" с 2:1.

По този начин "Червените дяволи" се отдалечиха на цели шест точки от водача Тотнъм и на пет от Арсенал, но "артилеристите" са и с мач по-малко. Шампионите пък останаха на 12-то място със седем точки.

Мениджърът Дейвид Мойс бе направил няколко промени в стартовата единайсеторка в желанието си да вземе втора поредна победа след успеха над Ливърпул за Купата на Лигата в средата на седмицата. Гостите също излязоха пределно мобилизирани да постигнат добър резултат след първата си победа в първенството от миналия кръг.

Играчите на Стив Кларк започнаха много ентусиазирано срешата и успяха първи да достигнат до опасно положение. В 15-ата минута Амафитано нахлу отдясно, създаде суматоха в малкото наказателно поле, но в крайна сметка топката бе изчистена от Шинджи Кагава.

В 27-ата минута отново Морган Амалфитано центрира отляво, но появилия се като резервата Берахино прати топката на сантиметри от гредата.

Мойс се опита да вземе мерки на почивката и смени Шинджи Кагава с белгийския талант Аднан Янужай.

54-ата минута УБА най-после успяха да оползотворят едно от положенията си пред вратата на Манчестър Юнайтед. Морган Амалфитано бе изведен сам срещу Де Хеа и елегантно чукна топката над вратаря.

Само три минути по-късно бе отсъден фаул за нарушение срещу влезлия на почивката Аднан Янужай. Рууни пое отговорността и прати топката в мрежата, след като няколко играчи се разминаха с кълбото в наказателното поле. Само минута по-късно на терена се появи Робин ван Перси на мястото на Хавиер Ернандес.

Гостите отговориха със изстрел с глава след корнер, който разстресе напречната греда на "червените дяволи".

66-ата минута страхотен изстрел от фаул фронтално срещу вратата бе спасен с мъка от испанския страж на Манчестър Юнайтед.

Само минута по-късно след нова атака на гостите топката попадна в краката на Барахино, който я прати зад гърба на Де Хеа от границата на наказателното поле със плътен удар.

84-ата минута Аднан Янужай нахлу опасно в наказателното поле и завърши с изстрел, който обаче бе отстранен от вратаря. Само минута по-късно Рууни навлезе в наказателното поле от лявата страна и пусна успореден пас, който бе засечен от Фелаини, който прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада.

Едва в продължението Манчестър Юнайтед успя да осъществи по-сериозен натиск, но в крайна сметка не успяха да отбележат и записаха втора поредна и общо трета загуба в шампионата под ръководството на Дейвид Мойс.