100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Реал Сосиедад не успя да прекърши Севиля на "Аноета" (видео)

Тимовете на Реал Сосиедад и Севиля завършиха при резултат 1:1 в мач от 7-ия кръг на испанското първенство. Хайро Самперио изведе гостите от Севиля напред в 18-ата минута, но в 66-ата Антоан Гризман се разписа за баските и ги спаси от поражение.

В 18-ата минута Хайро получи хубав пас от хърватския халф Иван Ракитич, спря си отлично топката и я насочи в мрежата зад Клаудио Браво.

В 40-ата минута севилци пропуснаха златен шанс да вкарат втори гол. Хайро подаде на нахлулия в наказателното поле на баските Кевин Гамейро, френският нападател подаде на Пьотр Троховски, но германският халф направи огромен пропуск, като не уцели празната врата на противника.

В 56-ата минута мексиканският нападател на Реал Сосиедад Карлос Вела уцели греда с глава от далечно разстояние след избита от вратаря на Севиля Бето топка. Четири минути по-късно пък Клаудио Браво спаси опасен удар на Хайро и попречи на нападателя да вкара втория си гол в мача.

В 66-ата минута баските изравниха резултата. Вела центрира и Антоан Гризман стреля с глава, вратарят Бето първоначално изби, но топката се върна при французина, който се оказа по-съобразителен от пазещия го бранител на Севиля и изпрати кълбото в мрежата.

В 68-ата минута останаха съмнения за нарушение на вратаря Браво в наказателното поле срещу Хайро, но дузпа не бе отсъдена. Минута по-късно пък играч на Реал Сосиедад уцели греда с глава, но играта бе спряна заради засада, каквато действително имаше.

В последните няколко минути гостите от Севиля играха с човек по-малко, тъй като втори жълт, съответно червен картон получи защитникът Кала в 86-ата минута.

След това реми Реал Сосиедад заема 9-о място в класирането със 7 точки, докато Севиля е на 12-а позиция с 6.