Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Атлетик (Билбао) обърна Бетис (видео)

Атлетик (Билбао) постигна пълен обрат от 0:1 до 2:1 в домакинството си на Бетис от 6-ия кръг в Примера дивисион. Баските доминираха през по-голяма част от мача, но въпреки това първи допуснаха гол в своята врата дело на Хорхе Молина в 62-ата минута. Все пак по-добрата игра на домакините им помогна да вземат своето с попадения на Оскар де Маркос в 73-ата и Микел Сан Хосе в 82-ата минута на двубоя. Преди това Атлетик пропусна и дузпа чрез Бенят Ечебария в 59-ата минута.

Домакините бяха по-активният отбор през първото полувреме и създадоха няколко интересни положения пред вратата на своя съперник, а в 44-ата минута далечен удар на Ибай Гомес се отби от напречната греда.

И в началото на втората част Атлетик имаше инициативата, но продължаваше да не може да се възползва от своите шансове. В 58-ата минута Маркел Сусаета бе съборен в наказателното поле за дузпа, но Бенят Ечебария пропусна от бялата точка. В 62-ата минута пък гостите изненадаха своя съперник и след едно центриране в пеналта Хорхе Молина стреля от близо с глава, Горка Ираисос изби, но при добавката нападателят успя да промуши кълбоот през краката на вратаря за 0:1.

Играчите на Билбао обаче все пак успяха да се доберат поне до равенството като в 73-ата минута Бенят центрира от ляво към Оскар де Маркос, който с глава успя да промуши топката под плонжа на вратаря за 1:1. В 82-ата минута пък домакините стигнаха и до пълен обрат. Микел Сан Хосе получи чудесно центриране от Ибай Гомес и отново с глава простреля вратата за 2:1.

С този успех Атлетик поне временно излезе на 4-ата позиция в таблицата с актив от 12 точки. бетис пък остава на 12-ата позиция с едва 5 точки.