Нюкасъл сломи Лийдс, а шампионът Суонзи потъна внезапно (видео)

Първият гол от 11 мача насам на Папис Демба Сисе вдъхнови Нюкасъл за успех с 2:0 над Лийдс Юнайтед, който прати отбора на Алън Пардю в четвъртия кръг на турнира за Купата на Лигата "Кепитъл Уан Къп". Сенегалският нападател засече центриране на Сами Амеоби в 31-ата минута, за да вкара първия си гол с екипа на "свраките" от април насам и да изведе отбора си напред в резултата. Йоан Гуфран пък подпечата победата на домакините през второто полувреме с много точно изпълнение от границата на наказателното поле. Малко преди попадението на французина гостите имаха шанс да изравнят резултата, след като Рос МакКормак прехвърли Тим Крул с технично изпълнение, но топката кацна на горната греда и излезе в аут.

В друг мач от третия кръг на надпреварата Бирмингам шокира летящия високо и носител на трофея тим на Суонзи, който допусна тежко поражение с 1:3 при визитата си на "Сейнт Андрюс". След победите над Валенсия и Кристъл Палас, възпитаниците на Михаел Лаудруп пристигнаха с високо самочувствие в Бирмингам, но бяха приземени след почивката, когато Дан Бърн изведе домакините напред в резултата с глава в 57-ата минута, а само четири по-късно Мат Грийн направи 2:0. Том Адейеми направи резултата класически в 81-ата минута, преди Вилфред Бони да отбележи почетното попадение за гостите, които се лишиха от възможността да защитават трофея си още в ранна фаза на турнира.

Стоук Сити победи с 2:0 Транмиър при гостуването си на "Прентън Парк" и също продължава напред в надпреварата. Стивън Айрлънд вкара първия си гол за "грънчарите" в 23-ата минута, а Питър Крауч подпечата успеха на гостите с попадение в 90-ата минута на срещата.