Петкович: Спечелихме с мисъл, а не с игра

Треньорът на Лацио Владимир Петкович похвали своя тим за успеха с 1:0 над Легия (Варшава). Наставникът даде почивка на някои от основните си играчи преди дербито с Рома, но въпреки това "орлите" взеха трите точки. Босненецът пък е доволен, че дори и без да покажат особено добра игра, футболистите му са успяли да спечелят с мисъл.

"Спечелихме мача с повече с мисъл, отколкото с качествена игра, но това е важно, особено в дългия сезон, в който си принуден винаги да търсиш добър резултат. Радвам се, че втори пореден мач не допускаме гол. Бях притеснен след мача с Ювентус, когато направихме доста индивидуални грешки, но след това в следващите четири срещи допуснахме само едно попадение. Други отбори направиха по-шумни трансфери, но пък ние имаме достатъчно балансиран състав и аз дори имах възможнст да дам почивка на част от футболистите. Те тренират по специална програма и дано тя даде резултат. Жалко е, че на стадиона имаше толкова малко хора. Заслужавахме повече публика в дебютния ни мач в Лига Европа", заяви Петкович.