Созопол сътвори една от малкото изненади за купата

Лидерът в Югоизточната "В" група Созопол вече е с единия крак във втория кръг на турнира за Купата на България след изненадваща победа с 2:0 в Свищов срещу местния Академик. Така селекцията на треньора Румен Димов си осигури комфортен аванс преди реванша на собствен терен.

Успехът на гостите бе напълно заслужен. Особено през първото полувреме те бяха по-добрия тим. Владееха повече топката и държаха съперника далеч от вратата си. Веднъж дори вкараха гол, но главния съдия Мартин Александров го отмени заради нарушение станало в продължителното разбъркване преди удара. В тези минути веднъж и созополския страж бе поставен на изпитание, но успя да отрази опасния удар от фаул на Десислав Русев.

След почивката домакините заиграха по-нападателно, но топката на два пъти навести тяхната врата. Първо в 57-ата минута Илиян Шерденов завърши самостоятелния си пробив с точен шут за 1:0. Четвърт час по-късно влезлият като резерва Лъчезар Цеков се оказа най-съобразителен при продължително разбъркване пред вратата на Иванов и фиксира крайното 2:0.

Домакините не се отказаха и до последно търсеха промяна на негативния резултат, но усилията им се оказаха напразни. Така и след този мач Академик все още няма победа на собствен терен от началото на сезона.

Академик (Свищов) - Созопол 0:2
0:1 Шерденов (57)
0:2 Цеков (70)