Литекс се развихри преди визитата на "Българска армия"

Отборът на Литекс разгроми с 5:1 Спартак (Варна) в 1/16-финална среща за Купата на България. "Оранжевите" не срещнаха никакви трудности срещу втородивизионния си съперник и запазиха сили за гостуването на ЦСКА в неделя.

Треньорът Златомир Загорчич заложи на голяма част от резервните си футболисти, но те не го подведоха В 28-ата минута Петър Златинов даде началото на головата фиеста след асистенция на Мирослав Манолов. 11 минути след това Златинов асистира на Никола Колев за 2:0, а секунди преди края на първата част Александър Цветков направи резултата класически.

Ловчанлии не свалиха темпото и през втората част и стигнаха до нов гол в 47-ата минута. Негов автор отново стана Петър Златинов. Мирослав Манолов направи 5:0 в 60-ата минута, а резервата на варненци Ганчев отбеляза почетното попадение в 77-ата минута.

ЛИТЕКС - СПАРТАК (ВАРНА) 5:1
1:0 Десподов (28)
2:0 Колев (39)
3:0 Цветков (45)
4:0 Златинов (47)
5:0 Манолов (60)
5:1 Ганчев (76)

ЛИТЕКС: Александров, Динчев, Божиков, Миланов, Недялков (54-Грозев), Цветков (72-Славчев), Колев (44-Джазула), Златинов, Ванжер, Манолов, Десподов

СПАРТАК: Банков, Желязков, К. Иванов, Пасков, Коруджиев, Ст. Иванов, Николов, Кямил, Митев (55-Ганчев), Беадиров, Дамянов