Рома изригва през второто полувреме

След трите изиграни от Рома срещи от началото на сезона в италианското първенство, на очи се набива един любопитен факт - "вълците" "проспиват" първите полувремена, за да изригнат през вторите 45 минути.

На старта на сезона тимът на Руди Гарсия надигра с 2:0 като гост новака Ливорно. На почивката резултатът бе 0:0, но красиви голове на Даниеле Де Роси и Алесандро Флоренци през втората част донесоха победата на "джалоросите". По подобен начин се разви и домакинския мач на столичани с друг новак - Верона. "Вълците" спечелиха с 3:0, но преди почивката не успяха да намерят верния път към вратата на новия тим на българския национален страж Николай Михайлов. След паузата футболистите на Рома се развихриха и стигнаха до класическия успех с попадения на Майкон (макар че тук може да се говори по-скоро за автогол на Фабрицио Качаторе от Верона), Миралем Пянич и новото попълнение Адем Ляич.

В понеделник вечерта на стадион "Енио Тардини" в Парма сценарият бе същият, с тази разлика, че на почивката резултатът не бе 0:0, а "вълците" бяха в ролята на догонващи след попадението на Джонатан Биабиани във вратата на Морган Де Санктис. Само две минути след началото на втората част Флоренци изравни резултата (това бе най-ранното попадение на "джалоросите" от началото на сезона), за да дойдат малко по-късно и попаденията на Франческо Тоти и Кевин Строотман (от дузпа), с които гостите спечелиха с 3:1. Няма как да не ви направи впечатление, че и 8-те гола на Рома дотук в шампионата са отбелязани през второто полувреме.

Със сигурност тази тенденция в играта на Рома не е останала незабелязана от наставника Руди Гарсия и френският специалист едва ли ще е доволен, ако играчите му отново "проспят" първото полувреме в предстоящото дерби с Лацио в следващия кръг.