Бетис съкруши Валенсия за 35 минути (видео)

Отборът на Бетис надигра Валенсия с 3:1 като домакин в среща от 4-ия кръг на испанската Примера дивисион. Още до почивката севилци имаха аванс от три гола благодарение на Хорхе Молина и Салва Севийя.

В 9-ата минута Хорхе Молина откри резултата с удар от дъгата на наказателното поле след подаване на Салва Севийя. До попадението се стигна след груба грешка на бранител на гостите. В 22-ата минута Молина върна жеста на Севийя и му асистира за втория гол на севилци. Той падна след отлична бърза атака на домакините, при която Севийя бе изведен в удобна стрелкова позиция и с удар по земя в долния ляв ъгъл на вратата на Диего Алвеш се разписа за 2:0. В 35-ата минута играчите на Бетис за пореден път матираха отбраната на "прилепите" и Севийя вкара втория си гол в двубоя, правейки резултата 3:0. Полузащитникът получи топката в наказателното поле на гостите от Алваро Вадийо и я промуши между краката на Диего Алвеш.

Силите на тима на Мирослав Джукич стигнаха само за почетно попадение през второто полувреме. Негов автор стана защитникът Рикардо Коща в 67-ата минута. Португалецът се разписа с глава след центриране от фаул на Евер Банега.

Бетис събра 4 точки, като тази вечер се поздрави с първа победа от началото на сезона и е 11-и в класирането. Валенсия пък заема 15-а позиция с едва 3 точки.