ПСВ с ново равенство преди мача с Лудогорец

ПСВ Айндховен стигна до драматично равенство при гостуването си на Твенте - 2:2. Мачът от шестия кръг на Ередивизие беше изключително драматичен, а съперникът на Лудогорец в групите на Лига Европа се спаси от поражение с гол на Мемфис Депай в 83-ата минута. Другото попадение за ПСВ бе дело на Жоржиньо Вайналдум, а за Твенте се разписаха Шардрах Егхан и Куинси Пром.

В същото време изненадващият лидер Цволе загуби визитата си на Аякс с 1:2 и вече има само точка преднина пред ПСВ. Аякс пък се изкачи на трета позиция с 11 точки.

ПСВ Айндховен приема Лудогорец в четвъртък в първи двубой от груповата фаза на Лига Европа.