Провал за Реал Мадрид в головия дебют на Бейл (видео)

Отборът на Реал Мадрид допусна равенство 2:2 в среща от четвъртия кръг на Примера дивисион. Мегапокупката Гарет Бейл (39) отбеляза първия си гол, но той не се оказа достатъчен за четвърта победа. "Подводницата" игра много силно през целия мач и заслужено спечели точка, като вратарят Диего Лопес им отне успеха с брилянтни спасявания. Рубен Калмаче - Кани (21) и Джовани дос Сантос (70) вкараха за "жълтите". Кристиано Роналдо беше другият голмайстор в състава на Карло Анчелоти.

Стомилионният Гарет Бейл започна като титуляр заедно с другия звезден футболист Асиер Ияраменди. Уелсецът получи шанс за изява по десния фланг. Марселино Гарсия Торал постави своите в схема 4-4-2 с изнесени напред Джовани дос Сантос и Жонатан Перейра.

"Жълтите" стъпиха здраво на терена за разлика от бляскавите звезди в бяло. Тимът на Марселино Гарсия Торал захапа сериозно съперника и лесно намери слабите му места. Първата възможност дойде в шестата минута, когато Жонатан Перейра се откъсна отляво, но при малък ъгъл не преодоля Диего Лопес. В седмата домакините отново създадоха опасност при меле в наказателното поле, но до шут не се стигна.

В 14-ата Жонатан Перейра се озова сам на втората греда, но Диего Лопес спаси след много точно заставане. Първият шанс за "лос меренгес" дойде от фаул в 17-ата минута, но шутът "томахавка" на CR7 мина малко над гредата. В 21-вата домакините заслужено поведоха. Бруно Сориано даде пас в наказателното поле, Перейра не можа да овладее, но топката стигна до Кани, който безмилостно разстреля Лопес - 1:0.

В 28-ата валенсианци имаха нов страхотен шанс. Хавиер Акино се отскубна и озова сам срещу Лопес - първият му шут намери крака на вратаря, а при добавката вратарят протегна ръка за втора лъвска намеса. В 29-ата се наложи и Бейл да сложи крак, за да спре Жонатан Перейра в наказателното поле.

През първия половин час тимът на Карло Анчелоти сякаш не присъстваше на терена. В 32-рата за първи път Серхио Асенхо трябваше да се намесва при удар с глава на Серхио Рамос след корнер. Минута по-късно Кристиано не уцели добре с глава след хубав пас на Рамос.

В 39-ата гостите от "Сантиаго Бернабеу" съумяха да изравнят при първата си добре построена атака. Даниел Карвахал центрира отдясно и "горещият" Гарет Бейл отблизо чукна в мрежата - 1:1. Уелският бързак се разписа още в първата си среща за Мадрид. В 45-ата минута домакините имаха нов шанс за гол, но центрирането на Хауме Коста беше предугадено от Пепе.

В 46-ата минута "Ел Мадригал" поиска дузпа след игра с ръка на Начо Фернандес. Съдията Фернандо Тейшейра Витиенес спорно замълча. В 48-ата Бейл стреля от 25 метра над гредата. В 54-ата шут на Иско беше блокиран. В 56-ата Иско намери Бензема, но ударът на французина беше слаб и неточен. В 60-ата Бейл направи силен спринт по десния фланг, но пасът му не беше точен. В следващата минута уелсецът беше заменен заедно с Ияраменди. Любопитното е, че секунди преди смяната Бейл се хвана за коляното, което постресна мадридистите.

В 63-ата Рамос изпревари решаващо Перейра при опасност пред Диего Лопес. В 64-ата "лос бланкос" стигнаха до гол аванс, макар и малко щастливо. Кристиано получи пас отляво, подаде на Бензема, чийто шут беше трудно избит. При добавката Кристиано стреля в крака на защитник, но след нов рикушет в крака на португалеца топката влезе странно във вратата.

Кастейонци не се отказаха и изравниха в 70-ата минута. Кани направи пробив през центъра, шутира мощно, но Диего Лопес изби. Топката попадна в краката на Джовани дос Сантос, който стреля мощно и опитът на вратаря не беше достатъчен - 2:2.

В 74-ата резервата Анхел ди Мария отправи много техничен удар, но малко не му стигна. Минута по-късно бившият играч на Барселона Дос Сантос стреля силно, но Лопес улови сигурно. В 77-ата Калу Уче беше на крачка от гола. Топката беше напуснала очертанията на терена, но съдиите не забелязаха това. В 79-ата Ди Мария финтира прекрасно бранител, след което поиска дузпа. В 81-вата Лопес отново стана герой със забележителен плонж след далечен и много точен шут.

До края опитите на Реал Мадрид не доведоха до изпълнение с голова тежест. "Белите" вече изостават от лидерите Барселона и Атлетико Мадрид, но се видя, че срещу Виляреал всеки ще страда.

Снимки: Getty Images/Guliver