Интер и Юве размениха по един гол за 120 секунди (видео)

Отборите на Интер и Ювентус загубиха първи точки в тазгодишния сезон от Серия "А", след като завършиха 1:1 в супердербито на Италия от третия кръг на Серия "А". Резервата Мауро Икарди  даде преднина в 72-ата минута, а Артуро Видал (74) изравни при следващата атака, като двата отбора имат по седем точки в калчото.

Пред пълните трибуни на Джузепе Меаца" двата гранда изиграха много интересен и интензивен двубой, като накрая гостите можеха да спечелят, ако не беше страхотно спасяване на Самир Ханданович в 87-ата минута при удар с глава на Видал.

Валтер Мадзари заложи на Родриго Паласио и Рикардо Алварес в атака, докато Карлос Тевес и възстановилият се в последния момент Мирко Вучинич водеха тази на шампионите. Националният защитник на Италия Андреа Бардзали също се възстанови и бе на терена от първата минута.

Джанлуиджи Буфон показа рефлекса си в 11-ата минута след удар на Юто Нагатомо. В 32-ата минута Андреа Пирло изведе отлично Пол Погба, който на два метра от вратата стреля слабо с левия крак и Самир Ханданович изби. Три минути преди края на първата част Слити Тайдер от малък ъгъл стреля, но Буфон изби в ъглов удар. На почивката Маурисио Исла замени Стефан Лихщтайнер, а в 59-ата минута Артуро Видал пропусна след отлична контраатака на шампионите.

20-годишният Икарди се появи на мястото на Тайдер в 68-ата минута и след четири минути взриви трибуните. Младият аржентински нападател бе изведен отлично от Алварес, като с едно докосване прати топката в мрежата на Буфон. Това бе негов първи гол за "нерадзурите" в едва втората му среща. Бившият юноша на Барселона вкара своя 11-и гол в калчото, като от тях цели четири са във вратата на Старата госпожа (б.а. три миналата година в двама мача със Сампдория).

Икарди застана точно под изпадналата в екстаз Курва норд да отпразнува попадението си. Само 120-секунди по-късно Видал обаче попари трибуните. Квадво Асамоа проби отляво, като събра няколко човека около себе си от "нерадзурите" и с левия крак намери Видал. Той бе изпуснат от Фреди Гуарин и с диагонален удар изравни. Това бе неговият трети гол за два кръга и общо втори във вратата на Интер. Това бе и първи гол във вратата на "черно-сините" през този сезон.

Голът даде увереност на "бианконерите" и още в следващата минута Карлос Тевес бе близо до ново попадение, но топката излезе в аут. Домакините започнаха да играят на контраатака, но най-чисто положение бе пропуснато от гостите. Видал с глава от няколко метра стреля, но Ханданович спаси. Топката попадна в Исла, който от няколко метра стреля много лошо и далеч от вратата.

Така срещата завърши наравно, което изглежда най-добрия вариант за двата тима, които не искаха да загубят дербито. Това бе 161-то дерби в първенството между двата гранда, като равенството е 40-то. Победите на Юве останаха 76, докато тези на Интер са 45.

"Нерадзурите" останаха без три поредни победи в калчото в първите три кръга от 11 години.