Тийнейджър с паметен дебют за ЦСКА (М), Миланов резерва (видео)

Българският национал Георги Миланов остана резерва при домакинската победа на своя ЦСКА (Москва) с 1:0 над Ростов в първата среща от осмия кръг на руската Висша лига. С успеха столичани събраха 20 точки и дръпнаха на върха с 6 пред Спартак (Москва), Зенит и Ростов. Единственото попадение вкара младежкият национал Константин Базелюк, който се появи като смяна и се разписа изобщо с първото си докосване в мъжкия футбол. Тийнейджърът, който направи впечатление във вторник срещу младежите на България, се разписа в 71-ата минута. Малко по-рано той се появи на терена на мястото на бразилеца Витиньо. Иначе 19-годишният нападател пристигна през януари 2012-а година от втория отбор на московските "армейци" и година и 8 месеца чакаше своя шанс.

Още преди почивката ЦСКА можеше да вземе стабилен аванс, но вратарят на гостите Стипе Плетикоса спаси удари на Ахмед Муса от близко разстояние, както и на Витиньо.

В 71-ата минута Базелюк направи безпомощен хърватския ветеран, след като завърши атака на Муса от ляво, чието центриране премина през швейцарското откритие Стивън Цубер, който се превърна веднага след пристигането си в основен футболист. Малко по-късно вратарят спаси вратата си отново, когато изби в корнер удар на Кейсуке Хонда от 20 метра.