Неделчева и сестри Стоеви се класираха за полуфиналите на двойки

Най-добрата българска състезателка Петя Неделчева се класира за полуфиналите на двойки на международния турнир по бадминтон в белгийския град Льовен с награден фонд 15 хиляди долара. Неделчева и Имоджен Банкиър (Шотландия) победиха без особени затруднения Чжя Хсин Ли и Ти Цзюн У (Тайван) с 21:10, 21:13 за 29 минути. За място на финала двете ще се изправят срещу рускините Анастасия Червякова и Нина Вислова.

Поставените под номер 2 сестри Габриела и Стефани Стоеви победиха трудно Майкен Фюргаард и Сара Тигезен (Дания) със 17:21, 27:25, 21:8 след час игра. Българките загубиха първия гейм, след което отразиха мачбол при 20:21 точки във втория, а в третия нямаха проблеми и стигнаха до пълен обрат. Така на полуфиналите те ще срещнат холандките Ефие Мускенс и Селена Пийк.