Черноморец с пълна хегемония над Нефтохимик

Футболната  академия на Черноморец-Бургас отново затвърди своята доминация срещу градския си съперник Нефтохимик. Днес се играха два мача от турнира за купата при родените през 1998-ма и 2000-та година. „Акулите“ безапелационно спечелиха и двата, отстранявайки отборите на Нефтохимик по пътя напред. Срещите се играха при изключително лоши условия на терена в Долно Езерово.

В първия двубой се срещнаха децата на Черноморец и Нефтохимик, родени през 2000-та година. Отборът на Черноморец-Бургас спечели с 4:1. Момчетата на треньора Росен Кавръков започнаха отлично срещата, като успяха да поведат още в 10-та минута с гол на Лъчезар Иванов. Десетина минути по-късно тимът на Нефтохимик изравни. През втората част „акулите“ останаха с човек по-малко, тъй като техен играч беше изгонен с директен червен картон за удар без топка. Въпреки численото неравенство, „акулите“ заиграха още по настървено и започнаха да пресират своя съперник. 15 минути преди края на срещата влезлият като резерва Павлин Чиликов получи топка в наказателното поле, но вместо да стреля директно, той хитро я пусна към останалия сам Даниел Мутафчиев, който само я насочи във вратата за 2:1. Няколко минути по-късно отново синът на помощник треньора на Черноморец-Бургас сложи край на интригата, като отбеляза два бързи гола и оформи крайното 4:1.

Веднага след края на мача започна другата среща  от турнира при родените през 1998 година. Този двубой беше лишен от интрига  от самото начало, като през цялото време си личеше пълното превъзходство на Черноморец. С 4 попадения през първата част и 3 през втората, възпитаниците на треньора Тодор Койчев безапелационно продължават напред с общ резултат 7:0.

С общо три победи за купата срещу Нефтохимик, отборите от футболната академия на Черноморец за пореден път затвърдиха своето превъзходство на терена. Оттук нататък и трите формации на „акулите“ очакват своя следващ съперник. Жребият ще бъде теглен на 25-ти септември.