Любо Пенев: За нищо не съжаляваме, много съм доволен от момчетата (видео)

Националинят селекционер Любослав Пенев заяви, че не съжалява за нищо след срещите с Италия и Малта в квалификациите за световното първенство в Бразилия догодина. Нашите отстъпиха пред "Скуадра адзура" с 0:1 в Палермо, но оставиха отлични впечатление с играта си и бяха по-добрият отбор след почивката, като пропуснаха няколко голови положения. Четири дни по-късно футболистите на Пенев надвиха Малта с 2:1 в Ла Валета, като през второто полувреме позволиха на съперника да отбележи гол, а опасностите пред вратаря Николай Михайлов в хода на срещата не бяха никак малко. Малтийците удариха и две греди.

"За нищо не съжаляваме", отсече на летище София при прибирането на българските национали слес мачовете с Италия и Малта Любо Пенев. "Не сме разговаряли с играчите, пожелах им успех и толкова. Има време за разговори. Оставаме в играта и това е най-важното. Остават ни два много важни мача, това е основното заключение", сподели още 47-годишният специалист.

Що се отнася до шансовете на България за достигане на баражите за класиране на Мондиал 2014 и неизбежните математически сметки, Пенев заяви: "Това, че в момента сме извън баражите не ме притеснява, нека изиграем мачовете. Като вземем 6 точки, ако ги вземем, разбира се, теглим калема и преценяваме кой се класира и кой не".

"Аз съм много доволен от момчетата, абсолютно всичко е наред. Благодаря, лека вечер", завърши в характерния си стил Любослав Пенев.

Снимка: Марин Маринов, Sportal.bg

СНИМКИ ОТ ПРИБИРАНЕТО НА НАЦИОНАЛИТЕ В СОФИЯ ВИЖТЕ ТУК!