Латвия не пощади Украйна на старта на втората фаза (видео)

Латвия не пощади Украйна на старта на втората фаза на ЕвроБаскет 2013 и записа повече от убедителна победа с 34 точки разлика - 85:51. В първата среща от група Е на турнира балтийците буквално разгромиха съперника си, като доминираха през всичките 40 минути на паркета в зала "Стожице Арена" в словенската столица Любляна, която бе обидно празна.

Латвийците наложиха своето темпо още през първата част и след седем изиграни минути вече водеха с десет точки - 17:7, а след края на тази четвърт бяха напреде с 24:11. През вторите 10 минути те не намалиха темпото и се оттеглиха на почивка с аванс от 42:22.

След подновяването на играта нищо не се промени и Латвия продължи да трупа преднина, която достигна 65:32 след 30 изиграни минути. Последната част бе най-равностойна, но въпреки това Украйна нямаше сили дори да намали изоставането си, което бе 85:51 след финалната сирена.

Кристапс Яниченокс бе най-резултатен за победителите с 14 точки, Рихардс Куксикс добави 13, а Мартинс Мейерс се отчете с 11 точки и 10 борби.

Серхий Гладир бе единственият от баскетболистите на Майк Фратело, завършил с двуцифрен точков актив, реализирайки 12 точки.

Така вече и двата тима имат баланс от 1 победа и 2 загуби. В тази фаза се броят и част от мачовете от първата група, като Латвия започна с 0-2, а Украйна с 1-1.

По-късно днес са и останалите два двубоя от тази група: Белгия - Сърбия (18.45 часа) и Литва - Франция (22.00 часа).